Plakat konferencije kolor

Podržite konferenciju!
Preuzmite kolor ili crno-bijeli plakat
u PDF A4 formatu, odštampajte i postavite na oglasnu tablu vaše institucije...

Prva međunarodna konferencija kognitivno-bihejvioralnih terapeuta u Bosni i Hercegovini

Od 6. do 9. juna 2013. godine

Program

Preuzmite program konferencije

Preuzmite brošuru konferencije

 

Raspored konferencije

 

6. i 7. juni, 10:00-17:00

Predkonferencijeske radionice

7. juni, 18:00-20:00

Svečano otvaranje, uvodna predavanja i koktel dobrodošlice

8. juni, 8:30-19:00

Konferencijske aktivnosti

8. juni, 19:00-21:00

Svečana večera

9. juni, 8:30-14:45

Konferencijske aktivnosti

9. juni, 14:45-15:00

Završna svečanost

9. juni, 15:00-20:00

Rafting izlet i zabava u Kanjon klubu na Vrbasu


Lista predavača
abecednim redom

Fragiskos Gonidakis, psihijatar, zaposlen na Prvom psihijatrijskom odjelu Medicinskog univerziteta  u  Ateni. Od 2010. godine je predavač iz oblasti psihijatrije na Athenskom univerzitetu, a od 2011. godine je kordinator Odjela za poremećaje ishrane. Edukovan je iz kognitivne-bihejvioralne terapije, sistemske porodične terapije i dijalektičko-bihejvioralne terapije. Predsjednik je Helenskog udruženja za bihejvioralna istraživanja, koje je član EABCT.  Zajedno s profesorom  E. Varsou koordinira dvogodišnju edukaciju iz kognitivno-bihevioralne terapije za poremećaje ishrane u organizaciji Helenskog udruženja za bihejvioralna istraživanja. Dr. Fragiskos Gonidakis je koautor dvije knjige o poremećajima ishrane. Prva je o anoreksiji, a druga o kognitivno bihevioralnoj terapiji za poremećaje ishrane. Treća knjiga, o poremećajima ishrane za oboljele i njihove porodice, trenutno je u štampi.

Giovanni Miselli, klinički psiholog i psihoterapeut. Diplomirao na Univerzitetu u Parmi, a  doktorirao na Univerzitetu IULM u Milanu. Zaposlen je u italijanskom NHS programu za autizam i DGS s obiteljima i djecom. Član je  uprave IESCUM, ABA Međunarodnog italijanskog odjela,  Udruženja za kontekstualnu bihejvioralnu nauku i prvi predsjednik ACT-Italia (Italijanski ogranak ACBS). Aktivno učestvuje u primjeni i istraživanjima ACT-a u Italiji od 2005. Njegova teorijska i iskustvena edukacija uključuje direktnu edukaciju i saradnju s autorima kao što su S. Hayes, PN Chase, K. Wilson, J. Pistorello, R. Anchisi i P. Moderato.

Giovanni Zucchi, klinički psiholog i psihoterapeut. Diplomirao na Univerzitetu u Parmi 2003. Završio je dvogodišnji master studij iz programa psiholoških intervencija na Univerzitetu u Parmi 2005. godine. Na Akademiji za kognitivne i bihejvioralne nauke u Parmi diplomirao je psihoterapiju 2010. godine. Od oktobra 2005. godine radi kao psiholog u Private Hospital Accredited "Villa Maria Luigia" Monticelli. Od 2005. aktivno je uključen u istraživanje i primjenu ACT-a i novih načina primjene bihejvioralne nauke. Edukovan je  od strane vodećih stručnjaka iz oblasti trećeg talasa kognitivno-bihevioralne terapije (R. Anchisi, L. Greenberg, R. Kohlenberg, A. Marlatt, F. Meleo-Meyer, P. Moderate, C. Papageorgiou, C. Sica, S. Hayes, M. Tsai, A. Wells, K. Wilson, J. Young).

Igor Krnetić, psiholog i predsjednik Centra za kognitivno-bihejvioralnu terapiju. Pridruženi je saradnik Albert Elis Instituta iz Njujorka sa statusom akreditovanog internacionalnog supervizora za RE&KBT i ACT terapeut. Zaposlen je na Odsjeku za psihologiju, Filozofskog fakulteta u Banjoj Luci, na predmetima iz oblasti psihoterapije i psihopatologije. Registrovao je prvu privatnu psihološku praksu u Bosni i Hercegovini pod nazivom "Savjetovanje Krnetić." Zvanični je predstavnik Bosne i Hercegovine u Evropskom udruženju za bihejvioralne i kognitivne terapije i zapadnog balkana u Udruženju za kontekstualnu bihejvioralnu nauku. Autor je više naučnih radova, od kojih su većina iz oblasti kognitivno-bihejvioralne terapije.

Kelly G. Wilson, profesor psihologije na Univerzitetu u Mississippiju. Bivši je predsjednik Udruženja za kontekstualnu bihevioralnu nauku. Posljednjih 20 godina Wilson je posvećen razvoju i širenju bazične teorije i filozofije ACT-a. Objavio je brojne članke i poglavlja u knjigama, kao i šest knjiga, uključujući “Acceptance and Commitment Therapy: An Experiential Approach to Behavior Change” i najnovije knjige “Mindfulness for Two” i “Things Might Go Terribly, Horribly Wrong”. Njegov središnji interes je primjena bihevioralnih principa za razumijevanje tema, kao što su svrha, smisao i vrijednosti, terapijski odnos i puna svjesnost. Wilson je osnivač Onelife Education and Training, LLC, te je vodio radionice i pružao konsulatacije u preko 20  različitih zemalja.

Paul Salkovskis, profesor kliničke i primijenjene psihologije. Od 2010 godine imenovan je za direktora Doktorskog programa za kliničku psihologiju Velikoj Britaniji. Ranije je radio kao profesor kliničke i primijenjene psihologije, te kao klinički direktor u Centru za anksiozne poremećaje i traumu na Institutu za psihijatriju (2000-2010). Na Univerzitetu u Oksfordu (1985-2000) radio je na teorijskim, eksperimentalnim i kliničkim primjenama kognitivne teorije, posebno u području anksioznih poremećaja i hipohondrije. Uključen je na Wellcome Trust Senior Fellowship, s naglaskom na liječenju opsesivno kompulzivnog poremećaja i hipohondrije. Objavio je brojne članke i poglavlja u knjigama, kao i sedam knjiga, uključujući “KBT za psihijatrijskih probleme: praktični vodič” (koja je prevedena na naš jezik).

Sonja V. Batten, klinički psiholog, bavi se ACT-om od 1995. godine. Stručnjak je za oblast traumatskog stresa i radi na pitanjima nacionalne politike mentalnog zdravlja u SAD pri odjelu za veterane. Novoizabrana je predsjednica Udruženja za kontekstualnu bihejvioralnu nauku, sa bogatim iskustvom u edukaciji iz ACT-a. Autorica je dobro prihvaćene knjige "Essentials of Acceptance and Commitment Therapy."

Tatjana Vukosavljević-Gvozden, psiholog i pridruženi saradnik Albert Elis Instituta iz Njujorka. Kvalifikovana je za primjenu racionalno-emotivne i kognitivno-bihejvioralne terapije i psihoanalize. Zaposlena je na Odeljenju za psihologiju, Filozofskog fakulteta u Beogradu, na predmetima iz oblasti psihoterapije i psihopatologije. Član je Udruženja za kognitivne i bihejvioralne terapije Srbije, Beogradskog psihoanalitičkog društva i Internacionalne psihoanalitičke asocijacije. Objavila je oko 40 stručnih radova, autorske knjige "Racionalno-emotivna bihejvioralna terapija" (2009), "Empatija i slika o sebi" (2002), priručnik "Teorije i praksa psihoterapije i savetovanja" (2007). Urednica je knjige "Psihoanaliza nakon Frojda: razvoj relacione perspektive" (2007).

Vladan Beara, psiholog i pridruženi saradnik Albert Elis Instituta iz Njujorka. Zaposlen je u Centru za Ratnu Traumu na poziciji programskog direktora, edukatora i supervizora, kao i u REBT PRAXIS CENTRU za psihoterapiju i savetovanje u Novom Sadu. Od 1995. praktikuje psihoterapiju sa ratom traumatizovanim osobama, vodi treninge za psihoterapiju i savetovanje osoba sa PTSP, te supervizira edukovane kolege. Od 2003. zajedno sa kolegom dr Miljanovićem radi na razvoju sveobuhvatnog modela za reintegraciju veterana u post ratno društvo. Sa kolegom dr Miljanovićem napisao je knjigu “Gde si to bio sine moj? Egzistencijalistički doprinos razumevanju ratne traume.”

Zorica Marić, psiholog i direktor edukacije REBT centra u Begradu. Status akreditovanog internacionalnog supervizora Albert Elis Instituta iz Njujorka stekla je 1997. godine. Edukacija koju vodi u Beogradu usklađena je sa trening standardima Evropske asocijacije za bihejvioralno-kognitivnu terapiju. Edukaciju i seminare drži u zemlji i inostranstvu, a supervizira psihologe i psihijatre iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Turske, Gruzije i Švedske. Objavila je niz stručnih radova, napisala više priručnika za edukante KBT edukacija, te poglavlje "Racionalno Emotivno Bihejvioralna Terapija" u knjizi "Psihoterapije" urednika Dušana Stojnova.